1. Пограти в дитячий садок іграшками. Одна з іграшок повинна стати малюком, який прийшов в сад вперше. Треба показати, що спочатку може бути трохи незатишно, але коли він подружиться з іншими дітками і вихователем, стане весело. Головним моментом в грі треба зробити повернення мами за малюком.
2. Підготувати дитину до режиму дитячого садка і раціону. До знайомих умов звикати легше.
3. Говорити позитивно про садок і вихователів в присутності малюка. Дитина стежить за емоціями і відноситься до інших так, як це робите ви.
4. Створити безконфліктну і спокійну атмосферу вдома, бути терпимим до примх. Період адаптації до дитячого садка – складний період життя малюка, йому як ніколи потрібна ласка, похвала і підтримка.
5. Дати з собою в садок іграшку. Маючи при собі щось «домашнє», рідне, дитині буде спокійніше залишатися без мами цілий день.
6. З’ясувати, з ким із рідних малюкові легше розлучатися. Можливо, є сенс відводити дитину в дитячий садок бабусі або татові. Хоча б на перших порах.
7. Залишаючи дитину в дитячому садку, треба пообіцяти, що ви обов’язково прийдете. В ідеалі – назвати час. І виконати обіцянку. А ще придумати ритуал прощання (поцілунок, помахати ручкою і т.д.). Малюк дуже хвилюється, тому батькам слід поводити себе впевнено.
5 «не можна»
1. Не можна міняти режим дня у вихідні дні. Навіть якщо батькам дуже хочеться поспати довше. Два дні цілком здатні зрушити розпорядок і з понеділка малюкові буде складніше прокидатися вранці.
2. Не варто відучувати дитину від поганих звичок у період адаптації до дитячого садка. Нервова система працює на межі, зайві навантаження їй ні до чого. Відучувати від «поганої» поведінки слід або заздалегідь, або коли малюк пройде процес адаптації.
3. Не можна сварити за те, що дитина не хоче йти в садок або розлучатися з мамою. Почуття малюка треба прийняти. Йому страшно, сумно і прикро. Краще обійміть і ще раз скажіть, що ви обов’язково повернетесь.
4. Не можна дитячим садком лякати. Заборонені фрази: «Підеш в садок – там побачиш», «В садку і не таке їстимеш», «Якщо не заспокоїшся, відправимо в садок» і т.д.
5. Не можна обманювати. Якщо збираєтеся залишити дитину на цілий день – не кажіть, що прийдете скоро. Не варто занадто розхвалювати садок, щоб потім у малюка не було розчарування.
Адаптація до дитячого садка не завжди проходить легко. Варто запастися терпінням і підтримувати дитину. Згодом негативні моменти зменшаться, а потім і зовсім зникнуть. Маленький організм здатний адаптуватися до нових умов і отримувати корисні навички. Будьте Кльовими Мамою та Татом!!
Сер 12