Звіт щодо участі у Всеукраїнській кампанії «16 днів проти насильства»
Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №23 “Золотий ключик”
з 25.11.2023
Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
29 листопада – Міжнародний день захисту прав жінок
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом
2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня – Міжнародний день волонтера
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини.
У рамках акції, у нашому закладі дошкільної освіти було проведено різноманітні тематичні заходи.
Виготовлена інформація для батьків та педагогів: буклети «Права дитини», “Домашнє насильство це злочин”, «Stop насильству», пам’ятки «Що повинен знати і уміти педагог для надання допомоги дитині, постраждалій від жорстокості і насильства», “10 кроків, щоб стати кращими батьками”.
У всіх вікових групах вихователі провели:
– у групах раннього віку тематичне заняття «Давайте жити дружно»;
– у групах молодшого дошкільного віку бесіди на тему «Моя родина»;
– у групах середнього дошкільного віку заняття, спрямоване на виховання у дітей почуття власної гідності «Уроки чемності»;
– у групах старшого дошкільного віку вікторину «Подорож в Країну прав та обов’язків», з оформленням групових стендів «Я маю право»
– творче заняття-бесіда «Моє щасливе майбутнє»
– мультзал «Уроки тітоньки Сови»
Варто зазначити, що діти були активними учасниками бесід, тематичних занять та продемонструвли гарні знання: вони називали не лише свої права, а й обов’язки, розкрили поняття дружби, родинної любові та сімейних традицій. Головною метою заходів, що відбулися в ДНЗ є виконання Конвенції ООН про права дитини та ст.27 Конституції України.
Вкотре організований конкурс малюнків “Наші долоньки проти насилля», фотоконкурс «Посмішка робить світ добрішим».
Для педагогів було проведено теоретично-практичну консультацію «Попередження насильства в сім’ї», інформаційну годину STOP_sexтинг, майстер-клас “Правове виховання дітей в ЗДО”
Вихователями всіх вікових груп були проведені консультації для батьків «Сім’я – простір без насильства» та «Безпека дітей в інтернеті», правовий діалог «Закон не для страху, а для допомоги».
Пр. психологом Телелюхиною І.В. були організовані та проведені:
– для педагогів психолого – педагогічний тренінг «Жорстоке поводження з дитиною в родині»;
– для батьків лекторій «Щаслива родина – щаслива дитина».
Створено на сайті ЗДО відеошколу з презентації соціальних ролеків «Ми проти жорстокого поводження з дітьми», „Ми – проти насильства”, “Батьки – дзеркало дитини!».
Сім’я – одна з найбільших цінностей, створених людством за період існування. Це своєрідний центр формування особистості дитини, виховання його характеру, волі, суспільної свідомості. Любов і дружба, взаємна підтримка батька й матері для дитини – приклад для наслідування.
Ми мріємо про світ, де розуміння, співпереживання і любов беруть гору над нетолерантністю, несправедливістю і нерівністю.
Національна соціальна сервісна служба України (далі – Нацсоцслужба) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2020 року № 783 „Деякі питання Національної соціальної сервісної служби України” є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей. До основних завдань Нацсоцслужби з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі належить реалізація державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема формування в українському суспільстві нульової толерантності до
насильства та посилення готовності протидіяти його проявам.
Починаючи з 2001 року у період з 25 листопада до 10 грудня в Україні проводиться широка інформаційна кампанія „16 днів проти насильства”. В рамках проведення тематичних заходів, з метою привернення уваги та підвищення рівня обізнаності громадськості до проблеми вчинення насильства у будь-яких його проявах, Нацсоцслужбою створено відеоролик „Ми – проти насильства” (хронометражем 2 хв.10с.).
Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення листом від 24.11.2021 року № 16/648 зазначено, що даний відеоролик має ознаки соціальної реклами.
Шановні батьки!
захист дітей онлайн (режим доступу:
);
сексуальний шантаж (режим доступу:
https://vimeo.com/464179);
секстинг (режим доступу:
https://vimeo.com/464177511);
секс-чатинг (режим доступу:
);
грумінг (режим доступу:
);
зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти (режим доступу:
https://vimeo.com/464180697).
);
сексуальних домагань в спорті (режим доступу:
https://vimeo.com/477933967);
)