Ми – проти насилля

Дитинство — найкраща пора в кожної людини, спогади про яку ми пронесемо через усе своє життя. І так важливо, щоб ці згадки були приємними і щасливими, сповненими маминої ласки, батьківської турботи, яскравих посмішок і сонячного тепла.
У рамках Всеукраїнської кампанії “16 днів без насильства” була проведена фотоакція “Посмішка робить світ добрішим”. Наші вихованці діляться з Вами чудовими моментами та передають щасливі миттєвості дитинства.
Змінити наш світ і зробити його добрішим лише за декілька днів не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити кількість зла та завжди пам’ятати, що добро бумерангом повернеться до кожного, хто його дарує.

Звіт щодо участі у Всеукраїнській кампанії «16 днів проти насильства» 

Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №23 “Золотий ключик”

з 25.11.2023

25 листопада стартувала Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”. Мета акції – привернення уваги всього світу до проблеми насильства у будь-яких його проявах та пошуки способів подолання цього негативного соціального явища.
25.11 педагоги нашого закладу прийняли участь в заходах присвячених акції.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з  насильством щодо жінок

29 листопада – Міжнародний день захисту прав жінок

1 грудня –  Міжнародний день боротьби зі СНІДом

2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня – Міжнародний день волонтера

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Таким чином,  майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини.
У рамках акції, у нашому закладі дошкільної освіти було проведено різноманітні тематичні заходи.
Виготовлена інформація для батьків та педагогів: буклети «Права дитини», “Домашнє насильство це злочин”, «Stop насильству», пам’ятки «Що повинен знати і уміти педагог для  надання  допомоги  дитині, постраждалій від жорстокості і насильства», “10 кроків, щоб стати кращими батьками”.

У всіх вікових групах вихователі провели:

– у групах раннього віку тематичне заняття  «Давайте жити дружно»;

– у групах молодшого дошкільного віку бесіди на тему «Моя родина»;

– у групах середнього дошкільного віку заняття, спрямоване на виховання у дітей почуття власної гідності «Уроки чемності»;

– у групах старшого дошкільного віку вікторину «Подорож в Країну прав та обов’язків», з оформленням групових стендів «Я маю право»

– творче заняття-бесіда «Моє щасливе майбутнє»

– мультзал  «Уроки тітоньки Сови»

Варто зазначити, що діти були активними учасниками бесід, тематичних занять та продемонструвли гарні знання: вони називали не лише свої права, а й обов’язки, розкрили поняття дружби, родинної любові та сімейних традицій. Головною метою заходів, що відбулися в ДНЗ є виконання Конвенції ООН про права дитини та ст.27 Конституції України.
Вкотре організований конкурс малюнків “Наші долоньки проти насилля», фотоконкурс «Посмішка робить світ добрішим».

Для педагогів  було проведено теоретично-практичну консультацію «Попередження насильства в сім’ї», інформаційну годину STOP_sexтинг, майстер-клас “Правове виховання дітей в ЗДО”

Вихователями всіх вікових груп були проведені консультації для батьків «Сім’я – простір без насильства» та «Безпека дітей в інтернеті», правовий діалог «Закон не для страху, а для допомоги».

Пр. психологом  Телелюхиною І.В. були організовані та проведені:

– для педагогів психолого – педагогічний тренінг «Жорстоке поводження з дитиною в родині»;

– для батьків лекторій «Щаслива родина – щаслива дитина».

Створено на сайті ЗДО відеошколу з презентації соціальних ролеків «Ми проти жорстокого поводження з дітьми», „Ми – проти насильства”, “Батьки – дзеркало дитини!».

Сім’я – одна з найбільших цінностей, створених людством за період існування.  Це своєрідний центр формування особистості дитини, виховання його характеру, волі, суспільної свідомості. Любов і дружба, взаємна підтримка батька й матері для дитини – приклад для наслідування.

Ми мріємо про світ, де розуміння, співпереживання і любов беруть гору над нетолерантністю, несправедливістю і нерівністю.

Національна соціальна сервісна служба України (далі – Нацсоцслужба) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2020 року № 783 „Деякі питання Національної соціальної сервісної служби України” є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей. До основних завдань Нацсоцслужби з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі належить реалізація державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема формування в українському суспільстві нульової толерантності до
насильства та посилення готовності протидіяти його проявам.
Починаючи з 2001 року у період з 25 листопада до 10 грудня в Україні проводиться широка інформаційна кампанія „16 днів проти насильства”. В рамках проведення тематичних заходів, з метою привернення уваги та підвищення рівня обізнаності громадськості до проблеми вчинення насильства у будь-яких його проявах, Нацсоцслужбою створено відеоролик „Ми – проти насильства” (хронометражем 2 хв.10с.).
Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення листом від 24.11.2021 року № 16/648 зазначено, що даний відеоролик має ознаки соціальної реклами.

Перелік  соціальних закладів, установ, громадських організацій, якими надається допомога постраждалим від домашнього насильства відповідно до компетенції       Читати

Шановні батьки!

Рекомендуємо Вам ознайомитися з інформацією, щодо профілактики та  протидії насилля.
📌 Вебінар “Перша дитяча подорож безпечним інтернетом що про це має знати вихователь”
 📌https://rescentre.org.ua/images/Uploads/Files/internet_safety_dl/children_internet.pdf
📌серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

захист дітей онлайн (режим доступу: 

);

сексуальний шантаж (режим доступу: 

https://vimeo.com/464179

);

секстинг (режим доступу: 

https://vimeo.com/464177511

);

секс-чатинг (режим доступу: 

);

грумінг (режим доступу: 

);

зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти (режим доступу:

https://vimeo.com/464180697

).

📌онлайн-курс у вигляді серії відеоблогів на актуальні для батьків теми щодо захисту права дитини на приватність (режим доступу:

);

інструкції про налаштування приватності в соціальних мережах Telegram, TikTok, Instagram, Facebook (режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti)
📌матеріали проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Офісу Ради Європи в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання» (режим доступу: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combatingviolence-against-children-in-ukraine), зокрема:
1) брошура «Батьківство в цифрову епоху» з рекомендаціями для батьків
щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства в
Інтернеті (режим доступу: https://rm.coe.int/parenting-in-digital-age-1-uk-/1680a13216);
2) відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження

сексуальних домагань в спорті (режим доступу: 

https://vimeo.com/477933967

);

3) відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження
сексуального насильства щодо дітей (режим доступу:

)