Група Мультяшки

 

 

«Мультяшки» зустрічають осінь

Синім птахом промайнуло гаряче літо і з багрянцем калини непомітно прийшла осінь. І хоча трохи сумно за літом, проте красуню осінь усі зустрічають з трепетом у душ. І не дивно, адже щедра осінь зачаровує нас своєю красою, пригощає щедрими дарами.

ЛЕГЕНДА ПРО ОСІНЬ

Колись давно на нашій землі, в одному забутому всіма селі, жила стара чаклунка з чотирма дочками. Вона передавала їм свої знання, дочки прислухались до матері і намагались запам’ятати всі поради. Найкращою ученицею була третя дочка, яку звали Осінь.

В дитинстві вона була найсумліннішою, допомагала односельцям. Недаремно її назвали на честь найбагатшої і найщедрішої пори року. Мрією дівчинки було знайти зілля, яке зацвітає раз на сто років. Цю квітку може зірвати тільки людина з чистим серцем і думками. Але душа того, хто зірве її, мусить покинути тіло.

Одного разу трапилось так, що Осінь побачила чарівну квітку, краса якої була незрівнянна. Тільки дівчина зірвала квітку, як відчула слабкість і впала нежива. Мати підхопила своє дитя і почала гірко плакати. Стрепенувся осінній ліс, скинув своє пишне вбрання. Птахи перестели співати.

І до нинішнього дня, коли настає осінь, разом з матір’ю дівчини сумує вся природа. За нею плаче небо, птахи покидають свої домівки, а ліс жовкне і скидає золоте листя.

Діти старшої дошкільної групи «Мультяшки» приймали участь у квесті «Чарівна осінь кольори дарує». Квест— це завжди цікаво. Це незвичайна, захоплива пригода для дошкільнят, учасники якої стають справжніми дослідниками природи, щоб розтлумачити осінні чудеса.

Чарівна осінь кольори дарує

Чарівна осінь кольори дарує
Багряні, жовті, дивні, золоті…
І ще квітує… Як вона квітує!
А квіти ті казкові, непрості…
То ж чорнобривцями двори залиті,
Палахкотять жоржини про вікні…
І ці осінні дивовижні миті
Найкращі в світі, дорогі мені…
Тут кольору, що як і передати…
У грудях не вмістити почуття.
З дерев злітає листячко крилато,
Але цьому немає вороття…
Ще тиждень-два і листя позлітає,
Впаде на землю, може попливе.
А дощ красу осінню позмиває
І заніміє зразу все живе.
Але про це не буду говорити,
Впиваюся красою наяву…
Це щастячко — по осені ходити!
І я радію що живу… Живу!

Заняття з аплікації на тему «Осіннє вбрання дерев» (колективний вид продуктивної діяльності)

Мета заняятя: розвивати вміння створювати композицію, розміщувати зображення на всій поверхні аркуша. Вправляти в умінні отримувати зображення осіннього листя технікою обривання. Закріпити вміння намазувати клеєм та приклеювати деталі аплікації. Виховувати цікавість до занять з аплікації.

Осінь іде в гості

Жила-була на світі Осінь. Вересень, Жовтень, Листопад – сини Осені – жили та господарювали окремо. Вирішила мати Осінь відвідати кожного з них, побачити, як вони поживають.

Спочатку заглянула в господарство старшого сина Вересня. Там вона побачила свого сина лагідного, веселого, багатого, щедрого.

Задоволена матуся вирушила далі в гості до середнього сина. Жовтень зустрів її різнобарвністю кольорів, золоті килими постелив матері під ноги. Але йому ніколи було й поговорити зі старенькою, весь час малює син, усе в роботі.

Помандрувала Осінь у гості до Листопада, найменшого сина. А він струшує сердито листя з дерев, лякає пташок. Матуся за це розсердилась на сина, повернулася, стомлена, додому й заснула міцним сном.

А коли прийшла її пора, то вона прокинулась і повернулась до рідного краю.!

Спілкування дітей з тваринами

Сучасний світ занадто жорстокий, тому так важливо змалечку виховувати у дітей доброту, уважне, дбайливе ставлення та відповідальність до домашніх тварин. Співчуття дитини до свого вихованця – дуже важлива якість. Ставлячись до тварин з любов’ю, дитина вчиться поважати тих, хто слабший і це допомагає малюкові стати гуманною людиною, яких потребує сьогодення та суспільство.

Учись любити все навколо себе:

Траву і квіти, кущик, деревце.

Жучка і пташку, і блакитне небо,

І синьооке чисте джерельце.

Усе прийшло на білий світ, щоб жити,

Щоб дарувати радість і красу.

Учися дивуватись і любити

Чистеньку, мов перлиночка, росу.