Як підготувати малюка до дитячого садочку

Літо незабаром закінчиться. Отже, скоро в дитячий садок! Як підготувати малюка до цього важливого кроку в його житті і житті батьків?

Найперше — як зробити так, щоб дитина, переступивши поріг дитячого садочка, не хворіла? Вам потрібно максимально використати час, що залишився, та зайнятися загартовуванням. А літо — найкраща для цього пора!

Повітряні ванни з усіх природних сил вбачаються найбільш «м’якими» та безпечними процедурами. Спочатку хай малюк бігає роздягненим, приймаючи повітряні ванни в приміщенні при температурі повітря 19-20 °С. Привчайте дитину ходити босоніж у приміщені, а влітку по землі у будь-яку погоду. По можливості — денний сон на відкритому повітрі. Краще всього класти дитину спати на терасі або балконі. Тривалість прогулянок повинна бути не менше 3-4 годин. Як правило, під час прогулянки проводяться рухомі ігри.

Загартовування дітей водою повинно починатися з місцевих процедур — умивання, миття ніг перед сном, ігор з водою. З раннього дитинства потрібно привчати дітей до прохолодної, але не дуже холодної води. Дітям з 1,5 років рекомендується щоденно мити не тільки руки та лице, а також шию, і верхню частину тулуба. Потрібно привчити дитину вмиватися теплою водою (30-32 °С), поступово знижуючи температуру до кімнатної. Після вмивання тіло розтирають махровим рушником до легкого почервоніння. В подальшому потрібно переходити від місцевих процедур до загальних — обтирання, обливання у ванні, душі, купання у відкритих водоймах.

Загартовування водою рекомендується починати з сухих обтирань: тіло дитини протирають клаптиком фланелі до появи невеликого почервоніння. Через два тижня переходить до вологих обтирань. Рукавички із махрової тканини змочують у воді та трохи віджимають. Спочатку обтирають руки, потім ноги, живіт і спину протягом 1-2 хвилин. Після цього шкіру витирають рушником та роблять легкий масаж до появи помірного почервоніння.

При загальному обливанні голову залишають сухою. В домашніх умовах можливе обливання водою перед денним сном з поступовим зниженням температури. Для початку температура води не повинна перевищувати 28 °С, а потім її поступово знижують до 18 °С. Тривалість процедури 20-30 хв., після чого тіло швидко витирають насухо. Температура повітря під час обливання не повинна бути нижче 18 °С. Купання у відкритих водоймах — найкращий засіб загартовування в літню пору. Купатись діти можуть починати тільки після попереднього загартовування повітрям та водою. Температури води у відкритій водоймі повинна бути не менше 22°С, а повітря 24°С. Час перебування у воді спочатку триває 3 хвилини, а потім поступово збільшується до 6-8. Купатись дітям достатньо 1 раз у день з 11 до 12 години.

Загартовування сонцем краще всього проводити під час прогулянки або спокійної гри дітей у вранішні години. Ретельно стежте за тим, щоб дитина не спеклася! Спочатку для малюка краще приймати сонячні ванні у легкому одязі — білій панамці, світлій кофтинці і трусиках. Через 3-4 дні замість кофтинки можна одягти маєчку, а згодом дитина може приймати процедури оголеною. Тривалість перших сонячних ванн — 4 хвилини (по 1 хвилині на спині, животі, правому та лівому боках). Потім кожні 2-3 дні додається по 1 хвилині на кожну сторону тіла. Таким чином тривалість сонячних ванн для дітей віком 3-4 років складає 12-15 хвилин, 5-6 років — 20-25, 6-7 років — 20-30. Після сонячних ванн потрібно провести обливання або іншу водну процедуру. Як правило, дітям достатньо приймати сонячні ванни 1 раз у день.