Про підвищення рівня обізнаності населення з питань цивільного захисту

Примірний алгоритм дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту “Увага всім”, “Повітряна тривога”

Алгоритм дій вихователя та відповідальної особи під час проведення навчальних занять

Підготовчі заходи:

 1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.
 2. Якщо за однією захисною спорудою закріплено більше одного закладу, то розподіл учасників освітнього процесу за наявними спорудами фонду захисних споруд відбувається з урахуванням їх місткості та розташування на місцевості.
 3. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.
 4. Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
 5. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.
 6. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх вихованців за межами захисної споруди.

Порядок дій при отриманні сигналу:

 1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення дошкільного навчального закладу.
 2. Вихователь має миттєво сповістити вихованців (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити заняття.
 3. Відповідальна особа разом із вихователями має скоординувати хід евакуації вихованців від групи до захисної споруди (укриття).
 4. Групи мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні та їх швидкого залишення. При обмеженому просторі для пересування вихованці залишають приміщення групками.
 5. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. Вихователі супроводжують дітей з помічниками.
 6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
 7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
 8. Вихованці, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вихователя до захисної споруди.
 9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб вихованці швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі вихованці займуть свої місця відповідальний за групу повинен перевірити наявність усіх вихованців.
 10. Під час перебування в захисній споруді вихователі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.