Результати освітнього проєкту “Рішення в стилі Еко”

«Перед людиною відкрилася радість життя тому, що вона почула шепіт листя і сюрчання коника, дзюрчання весняного струмочка і переливи срібних дзвіночків жайворонка в гарячому літньому небі, шерхіт сніжинок і стогін завірюхи, лагідне хлюпання хвилі і урочисту тишу ночі – почула і, затамувавши подих, слухає сотні й тисячі років чудову музику життя. Умій і ти слухати цю музику. Дорожи красою, бережи її.»

В.О.Сухомлинський

Сьогодні екологічна oсвітa та виховання як в Україні, так i в усьому світi, є одним з найважливіших освітніх завдань. Заклад дошкільної освіти це перша сходинка збагачення дітей знаннями про природне оточення та підвищення їх обізнаності щодо раціонального використання природних ресурсів.  Цілеспрямований процес формування відповідального ставлення дошкільників до природи в усіх видах освітньої, суспільно-корисної діяльності та спілкування з природою складають  сутність екологічної освіти й виховання, які конкретизують і поглиблюють основну мету – формування екологічної культури особистості.

З 22 лютого по 12 березня 2021 року у закладі дошкільної освіти був проведений міський освітній проєкт «Рішення в стилі ЕКО»» відповідно до наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 03.02.2021 № 17 «Про міський освітній проєкт «Рішення в стилі ЕКО»». План реалізації проєкту був насичений, цікавий для всіх учасників освітнього процесу, повністю розкривав  мету міського освітнього проекту, а саме проведення освітньо-інформаційних природоохоронних заходів у закладі освіти, активізації роботи з вихованцями та педагогами щодо формування  екологічної культури, поширення кращого педагогічного досвіду. Під час проведення проєкту були проведені такі заходи, як тематичні заняття, еко театр, Еко-шоу «Ми-жителі планети Земля», спортивна розвага «Збережемо свою планету», акція «Година Землі», створення стіннівок-колажів, виставка малюнків та аплікацій «Цей яскравий світ» та інші.

У рамках реалізації проекту «Рішення в стилі ЕКО» був проведений конкурс «Еко іграшка» з дотриманням вимог: матеріал виготовлення природній, безпечний для дітей, захисне та декоративне покриття стійке до дії слини, поту та вологої обробки, деталі діаметром менше 3 см, без гострих кінців та різальних кромок. У виставці приймали участь безпечні для дітей handmade роботи вихованців та батьків виготовлені лише з природного матеріалу, стійкі до дії природних речовин та вологої обробки. Щиро вдячні батьківській громаді ЗДО за умілі руки, нові дизайнерські рішення, креативний підхід та активну участь у збереженні природних ресурсів та формуванні екологічної культури особистості підростаючого покоління. Різнопланова виставка дуже зацікавила дітей, які з задоволенням пірнають у новий чарівний світ з новими еко-іграшками.

Результати реалізації проекту в закладі дошкільної освіти:

 Створено наочно-розвивальне середовище для втілення у життя засад екологічного виховання дошкільнят.

 Сформовано навички культурної поведінки в довкіллі; позитивний досвід взаємодії дитини з навколишнім світом, уміння і навички практичної екологічно зорієнтованої діяльності; активну морально-екологічну позицію особистості по відношенню до оточуючого світу.

 Підвищено рівень екологічної культури вихованців, їх зацікавленості та допитливості до пізнання природи.

 Сформовано у батьків розуміння екологічної компетентності дитини як неодмінної передумови становлення цілісної особистості; усвідомлення необхідності екологічного виховання дитини в умовах родини та значення успішності спільних зусиль сім’ї і педагогів дошкільного закладу; усвідомлення значущості прикладу власної поведінки для екологічного виховання дитини.

Оформлений фотозвіт проведеного проєкту та робота переможця конкурсу на кращу «Еко іграшку» направлено на розгляд журі до Комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Промінь сонця десь пробився,

Ліс чудовий нам відкрився –

Нам природа всю красу дала.

Тож і літом і зимою

Ставтесь до рослин з любов’ю.

Квітне все від людського тепла.

Хай живе завжди промінь сонця, шум води,

В лісі на галявині хай квітне первоцвіт.

Зберігайте ліс, кожну гілочку, кожен лист –

Все це є для нас найперший заповіт!