Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

На виконання наказу Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №23 «Золотий ключик» від 29.09.2020 року №100 «Про організацію і проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в закладі дошкільної освіти в 2020-2021 навчальному році», з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи щодо запобігання травматизму; виховання поважного ставлення до безпеки людини; усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі; підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності в період з 12.10 по 16.10.2020 року на базі закладу було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

Щоб людина почувалася в дорослому житті впевнено й безпечно, її змалечку треба навчити цінувати неповторність власного життя та життя інших людей. Саме тому одним з пріоритетів нашого закладу є формування у дітей основ безпечної поведінки в навколишньому світі та свідомого ставлення до власного здоров’я. Тому, перед тим як провести Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, були визначені завдання, реалізація яких сприяла б успішному його проведенню: створення безпечних умов для формування всебічно розвиненої творчої особистості; спрямовування освітньої роботи на здоров’язбережувальні технології.

Вихователем-методистом Сидоровою О.В. та творчою групою було розроблено план проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності», з наданням переваги різним цікавим формам роботи з дошкільниками: тематичні заняття,  театралізована діяльність, конкурси, бесіди, піші переходи, читання художньої літератури, самостійно-художня діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання.

Освітньо-виховна робота з дошкільниками проводилася в таких напрямках:

  1. Життя серед людей, у природному та предметному середовищах;
  2. Правила поведінки коли сам вдома, в інших екстремальних ситуаціях;
  3. Безпечні та небезпечні вулиці та дороги;
  4. Формування вміння надавати собі та іншим допомогу у випадку необхідності.

Тиждень пройшов під девізом: «Цивільний захист ─ це не жарти, треба всім про нього знати!» Робота була комплексною та різноплановою, всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені згідно з планом. На початку тематичного тижня було проведено оперативно – методичну нараду з працівниками ЗДО з організації та проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності».

В рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності були проведені тематичні заняття, змістовні бесіди на теми «Що таке здоров’я?», «Небезпека у природі», «Як ми граємося на вулиці», «Чистота та гігієна», «Швидка допомога», екскурсійні подорожі «Перші кроки у природі», рухливі та дидактичні ігри, сюжетно-рольові ігри «Аптека», «Автомістечко», «Лікарня», «Лікар Айболить», де діти мали змогу показати ґрунтовні теоретичні знання та практичні навички

Найбільш захопливою для дітей була участь в грі-драматизації казки К. Чайковського «Лікар Айболить» та ляльковому театрі групи старшого дошкільного віку «Кішчин дім» для дітей молодшого дошкільного віку.

Для вихованців відбулися ігри «Колобок на міській вулиці», «Поради Світлофорчика», «Дорожні знаки», у ході яких діти не тільки показали теоретичні знання з правил поведінки дорожнього руху, а й змогли практично їх закріпити.

Спортивна розвага «Ми малята – здоров’ята» пройшла за участі дітей середнього дошкільного віку. Усі учасники й уболівальники пережили приємні моменти азарту та хвилювання за групу, друга, товариша.

Для батьків були розроблені пам’ятки з профілактики дитячого травматизму та збереження здоров’я. В рамках тематичного тижня була оновлена інтернет сторінка ЗДО інформацією щодо питань забезпечення безпечної життєдіяльності.

Проведена робота була змістовною, корисною, цікавою. Діти показали достатній рівень знань з правил безпеки життєдіяльності. На нараді при керівнику були підведені підсумки проведеного Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дітей у закладі дошкільної освіти.

Спільна робота з педагогами, дітьми, батьками забезпечить дітям різноманітно та повно засвоїти навички практичної безпечної життєдіяльності й усвідомити, що її життя та здоров’я – це найдорожче багатство. Адже все, чому навчаються діти, вони повинні вміти застосовувати в реальному житті, на практиці. А дотримання дітьми правил безпечної поведінки та захисних принципів обов’язково допоможе їм у різних життєвих ситуаціях.

Одже, людина може запобігти біді, уберегти себе і своїх близьких від небезпеки, якщо буде володіти елементарними знаннями основ безпеки життєдіяльності.

Підсумовуючи результати проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності, можна з впевненістю констатувати, що питання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління в житті сучасного суспільства посідає особливе місце, адже саме від таких знань та вмінь залежить їх майбутнє – щасливе та безпечне.