Медичний працівник

Шевченко Тетяна Володимирівна

сестра медична старша

Освіта: вища

Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах

Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах

Організація медичного обслуговування в ЗДО

Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі

Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496 ”Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі” (Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу)

Положення про ізолятор дошкільного навчального закладу
Перелік оснащення медичного кабінету дошкільного навчального закладу
Перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для надання невідкладної медичної допомоги
Санітарний  регламент та вимоги влаштування і утримання дошкільних закладів

Медичне обслуговування дітей в ЗДО

Медичне забезпечення вихованців дитячих дошкільних освітніх установ здійснює середній медичний персонал , що складається в штаті ДНЗ, які поряд з адміністрацією установи несуть відповідальність за здоров’я, фізичний розвиток дітей, проведення лікувально-профілактичних заходів, дотримання санітарно-гігієнічних норм , режиму дня і якість харчування.

Профілактика дитячих шкірних хвороб

У першу чергу, необхідно дотримання всіх правил гігієни житла, тіла й одягу. Також потрібно правильне харчування з достатньою кількістю вітамінів, правильний режим. Як тільки ви виявили у одного з дітей шкірне захворювання, постарайтеся виключити спільне користування близнюків одягом, іграшками, посудом і т.д. Більшість гнійничкових, грибкових і вірусних захворювань заразні і легко передаються від хворих дітей або тварин.

Вітряна віспа у дітей особливості та профілактика

Одним із найпоширеніших інфекційних захворювань у світі серед дітей дошкільного віку є вітряна віспа, яку часто називають просто «вітрянкою». Це інфекційне захворювання за кількістю зареєстрованих випадків поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям. Летальність через захворювання на вітряну віспу становить 0,01-0,05%.

МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ВІДМОВИ ВІД ВАКЦИНАЦІЇ

Зовнішнє епідеміологічне благополуччя останніх років, коли на території України не спостерігалося спалахів інфекційних захворювань, які здебільшого призводять до інвалідизації і смерті, вплинуло на зростання кількості батьків, які відмовляються вакцинувати своїх дітей. Певна роль у формуванні цієї тенденції належить представникам руху проти щеплень, які в засобах масової  інформації активно заперечують ефективність і безпеку вакцинації. Унаслідок — охоплення вакцинацією в Україні недостатнє для створення достатнього імунітету населення, який захищає від спалахів керованих інфекцій — дифтерії, поліомієліту, кашлюку, кору  тощо.