4 золотих правила. Поради психолога

4 золотих правила, аби вижити під час карантину з дітьми

• Пам’ятайте – карантин не привід для соціальної ізоляції. Адже сучасні технології дають змогу спілкуватися на відстані – у скайпі або інших відеомесенжерах. Обладнайте простір для відео спілкування з близькими в Інтернеті – знайдіть зручне місце для ноутбука, планшета чи смартфона, розташуйтеся, що усі, хто бажає спілкуватися, помістилися в кадр. Тепер можете влаштувати онлайн – чаювання з друзями, із якими ви побачитеся після карантину.
  • Обладнайте місце для пустощів. Діти, які вимушені сидіти в чотирьох стінах, можуть легко звести батьків з розуму. Здебільшого через те, що дітям складно витримувати вимушену фізичну пасивність. Емоції, переживання, страхи дітей потребують прямого виходу через фізичну активність. Відведіть для дітей спеціальне місце, де вони зможуть щодня хоча б трішки побешкетувати – пострибати, поверещати, потупотіти ногами. Бажано,щоб дратівливі родичі, які не витримують галасу й шуму, могли сховатися подалі від цього місця. Організуйте для дітей активні ігри – піжмурки, море хвилюється тощо. Робіть разом ранкову зарядку.

• Уникайте гіподинамії. На відміну від дітей дорослі не відчувають потребу у фізичній активності. Однак це не означає, що потрібно постійно сидіти на місці. Гіподинамія, тобто малорухливий спосіб життя, спричиняє порушення сну, травлення і гіпоксію мозку та організму загалом. Принаймні півгодини на день приділяйте фізичним вправам. Нині в Інтернеті можна знайти он-лайн уроки спортивних занять на будь який смак. Не забувайте перед вправами провітрювати приміщення. Якщо діти долучаються до ваших занять – це добре. Адже, що більше енергії вони витратять, то легше буде дорослим.

• Будьте турботливішим до найближчого оточення, а перед усім до себе. Подбайте про своє самопочуття – ніжтеся у ванній, висипайтеся, займайтеся тим, що вам до вподоби, балуйте себе приємними дрібницями. Якщо обираєте: заборонити щось дитині або дозволити – ліпше дозвольте. Не устрявайте у дрібні сварки. Слухайте тиху релаксину музику, дивіться добрі оптимістичні фільми. У спокійних і впевнених батьків – спокійні та впевнені діти.